Almanya Transit Vizesi

Almanya Transit Vizesi

Transit vize, aktarmalı yurt dışı seyahat edecek olan Türk yurttaşlarının tercih etmesi gereken bir vize türüdür. Almanya ülkesi üstünden gidilecek bir yolculuk için vize merkezinden transit vize türlerinden ilgili çeşide müracaat edilir. Schengen ülkesi olmayan bir ülkeye yapılacak yolculuk, Almanya üzerinden gerçekleştirilecekse, transit vize türüne başvuru yapılmalıdır.

Yurt dışı seyahatlerin, düşünüldüğü ve planlandığı şekilde gerçekleştirilmesinin en önemli yolu, Vize bayisi gibi deneyimli, en güncel vize evrakları bilgisine sahip, uzman bir vize danışma firması ile çalışmaktır. Siz vizenin çıkıp çıkmayacağı ve evrakların tam olup olmadığı ile meşgul olmak yerine, gününüzü en güzel şekilde değerlendirin. Bırakın o işlerin ve işlemlerin bütünlüğü ile biz ilgilenelim.

Havaalanı A ve C Tipi Transit Vize

A tipi havaalanı vizesi ile yalnızca, ya Hamburg ya Duesseldorf ya Köln Bonn ya da Berlin-Tegel havalimanlarından gerçekleştirilebilmektedir. Bu hava limanlarından da sadece;

 Türkiye, Etiyopya, Afganistan, Bangladeş, Gana, Eritrea, İran, Hindistan, Suriye, Ürdün, Myanmar, Sri Lanka, Irak, Lübnan,

 Mali, Nijerya, Somali, Pakistan, Sudan Kongo Demokratik Cumhuriyeti, gibi ülkelere ait yurttaşlar faydalanabilirler.

C tipi havalimanı vizesi için ise bir schengen vizesi alma şartı bulunmaktadır. Bunun için gerekli evrakları tanzim ederek, ilgili vize merkezine başvuruda bulunma şartı vardır.

Vize Bayisi, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.