Almanya

Almanya Vize Başvurusu

Almanya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

İçindekiler Tablosu

Bütün Başvurucular için Gerekli Standart Evraklar

 • Pasaport Almanya Schengen Başvuru Formu Biometrik Vesikalık Banka Hesap Dökümü
 • Seyahat Sağlık Sigortası Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları
 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Mesleksel Bağlamda İstenen Evraklar

A – Çalışanlar Adına Gerekli Evraklar

 • Banka Hesap Dökümü Şirket Yazısı SGK Hizmet Dökümü SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • Maaş Bordrosu İş Sözleşmesi Banka Hesap Dökümü

B – Şirket Sahipleri Adına Gerekli Evraklar

 • Faaliyet Belgesi Ticaret Odası Sicil Kaydı Sureti Ticari Sicil Gazetesi
 • Güncel Vergi Levhası

Öğrenciler ve 18 yaşından Küçük Olanlara Gerekli Evraklar

 • Muvafakat Name hem Aslı hem de Fotokopisi Nüfus Kayıt Örneği Aslı Öğrenci Belgesi
 • Başvurucunun Birinci Dereceden Yakınının Yazdığı Dilekçe

Emekliler Adına Gerekli Evraklar

 • Banka Hesap Dökümü Emeklilik Belgesi Emekli Maaş Dökümü

Serbest Meslek Sahipleri Adına Gerekli Evraklar

 • Banka Dökümü Oda Kayıt Belgesi
 • Almanya turist vizesi için gerekli evrakları eksiksiz düzenlemek oldukça önemlidir. Vize Bayi Danışmanlık hizmeti veren bir sisteme sahiptir. Uzman ve tecrübeli kadrosu ile sizin yerinize vize evraklarını eksiksiz tanzim eder. Böylece, evrak eksikliğinden ötürü vizenin ret almasının da önüne geçilmiş olur.

Almanya’da Fuara Katılmak veya Fuarda Stand Açmak

Almanya ülkesine giden Türk Yurttaşları, fuar ve stand açılımını göstererek, bu seyahati gerçekleştirebilir. Bu seyahat için de vize başvurusunda bulunabilirler. Almanya bir Schengen ülkesidir. Schengen ülkelerine gitmek isteyenler, bu ülkelerin her birerini kapsayan ve her ülke vize türlerinde istenen formu doldurmaları gerekmektedir.

Schengen vizesi pasaport şartları, biraz farklıdır. Geçerli bir pasaportun geçerlilik süresi, seyahatin bittiği tarihten üç ay sonrasını da kapsayan bir zaman dilimini içermelidir. Vize sayfalarından en iki sayfasının da boş olması istenmektedir. Pasaport, on seneden daha yaşlı olmamalıdır. Daha önce alınmış vizelerin fotokopilerini, Alman vize merkezlerine ibraz etmek, vizenin çıkması için iyi bir adımdır.

Alman Davetiyesi

Almanya içerisinde faaliyet gösteren şirket, davet ettiği Türk misafiri için bir davetiye mektubu hazırlamak zorundadır. Biometrik vesikalık fotoğraf ile seyahat sağlık sigortası, istenen evraklar arasında yer almaktadır. Ulaşıma dair yapılan tüm rezervasyonlar da belgelendirilmelidir.

Vize Bayisi, vize işlemleriniz için danışmanlık görevi üstlenen bir firmadır. Evrak takibinden tutun da vize işlemlerinin her aşamasını takip edecek vasıflara sahiptir. Tek yapacağınız, bizimle irtibata geçerek, vize isteğinizi bizimle paylaşmak olacaktır.

Almanya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Almanya ülkesine ticari faaliyetler için gitmeyi düşünen bir Türk, üç başlıklı evraklar zincirini hazırlamak zorundadır. Birinci başlıkta yer alan evraklar, standart olarak nitelendirilen türlerdir. Kimlik bilgilerini ihtiva eden evrakların yanında, seyahatin amacını destekleyecek nitelikteki evrakların da tanzim edilmesi gerekmektedir.

Gerekli tüm evrakları kargo ile bize ulaştırmanız ya da bir kahvemizi içmeniz ile sizlere vize konusunda engin deneyimleri ile yardımcı olacak vize danışma merkezi, Vize Bayisi firmasıdır.

Evrakların Güncel Zaman Dilimli Olmasına Dikkat

Pasaport, seyahatin maksadını detaylı olarak anlatan dilekçe, vesikalık biometrik fotoğraf ve banka hesabının bir dökümü, standart olarak her vize türünde istenen evraklardandır. Schengen vize başvuru formu da bu guruptan bir evraktır. Yapılan rezervasyonlar ile sağlık sigortası da standart olarak nitelendirilen evrak gurubundandır.

Mesleki durumu gösteren evraklar, ticari vizesi için oldukça önemlidir. Çalışan bir kişi, çalıştığını, patron olarak bir ticarethane sahibi bir kişi de vergi levhası başta olmak üzere, tüm ticari faaliyet belgelerini ibraz etmelidir. Ticari sicil gazetesi de bunlardan biridir.

Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya ülke sınırları içerisinde ikamet eden ve bu ülke vatandaşı bir yakını olan Türkler, gerekli evrakların tanzim edilmesi ile Aile Ziyareti vizesine başvuruda bulunabilmektedir. Bunun için öncelikle istenen evrak pasaporttur. Almanya içerisinde bulunan ve ziyaret edilecek ailenin, sizi Almanya’ya ettiğine dair bir davetiye göndermesi gerekmektedir. Davetiye bu vizenin püf noktasıdır.

Schengen başvuru formu ile biometrik vesikalık ve banka hesabına dair döküm, istenen evraklar arsında bulunur. Seyahat sigortasına dair belgenin ibraz edilmesi, Alman vize merkezi tarafından istenmektedir. Meslek ve gelir durumunu açıklayan belgelerin de bildirilmesi, vize merkezince istenmektedir.

Almanya Ziyaretinin Vizesizleri

Schengen bölgesi ülkelerinden birinden ve Birleşik Devletler ile Birleşik Krallık ile Kanada, İrlanda, Kore Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya gibi ülkelerden daha evvel vize alınmış ise bu vize, Almanya vizelerinin alınmasını kolaylaştıracaktır. Bundan ötürü, bu vize sayfalarının fotokopilerini, vize merkezine ibraz etmek, fayda getirecektir.

Vize Bayisi firmasının engin birikim ve deneyiminden istifade etmek ve Almanya ziyareti için enerji saklamak isteyenler, vize işlemlerinin tüm aşamalarının yönetimini bize bırakmaları gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi

Almanya, Avrupa birliği üyesidir. Dolayısı ile de Schengen Topluluğu üyesi bir devlettir. Schengen üyesi olmayan ülke yurttaşları, üye ülkelerin sınırları dâhilinde gezip, yeni memleketler görmek istiyorlarsa, schengen vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Schengen vize çeşidi, 1985 senesi itibarı ile yürürlüğe koyulmuş bir vizedir. Avrupa Birliğine üye olan her bir ülkeyi kapsayan bir nevi geniş mutabakat vizesidir.

 1.  Almanya
 2.  Hollanda
 3.  İtalya
 4.  Letonya
 5.  İzlanda
 6.  Yunanistan
 7.  Portekiz
 8.  Norveç
 9.  Fransa
 10.  Belçika
 11.  Polonya
 12.  Bulgaristan,
 13.  Avusturya
 14.  İspanya
 15.  İsviçre
 16.  Slovenya
 17.  Estonya
 18.  İsveç
 19.  Malta
 20.  Litvanya
 21.  Macaristan
 22.  Finlandiya
 23.  Slovakya
 24.  Çek Cumhuriyeti
 25.  Danimarka
 26.  Lüksemburg, gibi Avrupa birliği yapısına üye ülkelerde geçerli olan bir vize türüdür.

Schengen Vize Türleri

Schengen Vize türleri arasında, Turistik Vize ile Ticari Vize ve Aile Ziyaret Vizesi yer almaktadır. Staj Vizesi ve Kısa Süreli Öğrenim ile Sportif Etkinlik Vizesi de bu guruba girmektedir. Yeşil ve Gri hizmet pasaportu olan devlet görevlileri, herhangi bir vize başvurusunda bulunmadan, bu ülkelere gidip doksan gün ikamet edebilmektedir.

Schengen vize çeşitlerinin evrak listesi arasında kaybolmayın! Sizin adınıza süreci yönetecek ve evrakların tanzimini sağlayacak vize danışmanlık merkezi, Vize Bayisi, sizin adınıza koşturmaya taliptir.

Almanya Erasmus Vize İşlemleri

Erasmus, üniversiteler arası varılan bir protokolün, devletler nezdinde destek bulması ile oluşan bir anlaşmadır. Üniversiteler, karşılıklı öğrenci değişimi yaparlar. Üniversiteler, belirli sayıda öğrencinin belirli ülkelerde eğitim görmesi için üniversiteler birbirleri ile anlaşırlar. Öğrenciler de belirli ölçütler ile imtihandan geçirilerek seçilir.

İki ülke üniversitelerinden tespit edilen öğrenciler bir liste halinde konsolosluklara ve alman üniversitelerine resmi yazıla yazarak bildirilir. Üniversitelerin hazırlayıp öğrencilere vereceği belgeler ile Öğrenciden istenen evraklar, ilgili konsolosluk vize merkezine sunulur. Üniversitelerin anlaşması üzerine, bir yarıyıl, öğrenci eğitimini Almanya üniversitelerinde sürdürür. Bu süre zarfında, ikamet etme izni alır.

Vize Bayisi Danışma Hizmeti

Evrak Listesi

 • ERASMUS Vize İstek Dilekçesi, İki Renkli Biometrik Vesikalık, ERASMUS Vize Başvuru Formu,
 • Pasaport ile ilgili vize Sayfalarının Fotokopisi, Uçak bilet ya da Rezervasyon Belgesi,
 • Seyahat Sağlık Sigortası, Vukuatlı Tam Aile Nüfus Örneği,

Erasmus vizesi, teferruatlı bir işlemdir. Vize Bayisi danışma firması, sizlerin eğitimini Alman üniversitelerinde sürdürmeniz adına elinden gelen fedakârlığı yapmaya hazırdır. İşini bilen uzman ekibi ile evrakların tüm detaylarını hazırlayıp, süreci baştan sona yönetimi ile eğitiminize katkı vermek isteriz.

Almanya Staj Vize İşlemleri

Almanya kentlerinde staj yapmak isteyen bir Türk, üç ayı aşmayan bir süre zarfı için Alman Schengen vizesi alabilmektedir. Schengen vizesi için ilk yapılacak işlem ise parmak izi verilmesidir. On iki yaşından küçük insanlardan parmak izi alınması zorunlu bir işlemdir. Parmak izi merkezinde beş seneden eski olmayan bir sürede işlem gerçekleştiren başvurucular, parmak izi vermek zorunda değildir.

Staj Vize İşlemleri

Avrupa Birliği teşvik programı dâhilinde gerçekleştirilen stajlarda, öncelikle aranan belge, üniversitelerinden alacakları staj evrakıdır. Türk üniversitesi, ilgili kuruma yazdığı belge, vize için ibra edilmelidir. İkinci sınıf sonuna gelen bir öğrencinin, staj imkânı veren ZAV aracılığının belgelendirmesi gerekecektir. Staja aracı olan ya DAAD-IAESTE ya AIESEC ya IAAS ya GIZ ya da BVMD gibi programlara dair belgeler istenmektedir.

Staj sözleşmesi demek olan Learning Agreement for Traineeships, tüm sayfaları ile eksiksiz doldurulması gereken bir evraktır. Bu evrakın sunulamaması durumunda, Alman işverenin staj teyit yazısı, onun yerini alması gerekir. İş sözleşmesi ile Öğrenci belgesi, vize işlemleri adına istenen evrak silsilesinde yer alır.

Almanya Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Almanya sınırları içerisinde gerçekleştirilen bir kültürel etkinlik ya da spor faaliyeti yahut ta kongreye iştirak etmek isteyen bir Türk yurttaşı, kültürel ve sportif etkinlik vizesi alması gerekir. Katılımcı şayet on sekiz yaşından küçük ise anne babasından muvafakat name almak zorundadır. Genel evraklar, bu vize türü için de aynen geçerlidir.

Kültürel Etkinlik İçin Bir Kongre Katılımı

Alman bir kongre tertipçisi ya da kültürel etkinlik düzenleyicisi, etkinliğe katılmasını istediği Türk yurttaşına bir davetiye yollamalıdır. Etkinlik yahut ta faaliyet için bir sözleşme yapıldıysa, sözleşme kapsamında, yenilik içeren bir davetiye, katılımcılar adına düzenlenmelidir.

Davetiyede aranan bazı şartlar vardır. Etkinliği organize eden Alman organizatör, hem açık adresi hem de iletişim bilgilerinin bulunacağı bilgiler ile etkinliğin düzenleneceği yer ile alakalı bilgiler, davetiyede istenen bilgiler arasındadır.

Davetiyede yer alması istenen bilgilerden biri de, etkinliğin düzenleneceği zaman dilimi bilgisi ile etkinliğin türünün bilgisidir. Vize başvurucusunun hem adı hem de görev durumu hakkında bilgi, istenenlerdendir. Başvurucunun, nerede ikamet edeceği, seyahatinin ayrıntıları ve rezervasyonları da bilgi dağarcığında bulunmalıdır.

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize türleri ile seyahat etmeyi planlayan Türk yurttaşlar, Alman Konsolosluğu vize merkezi tarafından tespit edilen vize ücretlerini ödemek zorundadır. Alman devleti, vize başvurucusunun yaşının on ikiden küçük olması durumunda, vize işlem ücreti talep etmemektedir. Vize için başvurucu tarafından yatırılan para, vize başvurusunun kabul edilmemesi durumunda, kesinlikle başvurucuya geri ödenmemektedir.

Vize İşlem Ücretlerindeki Fark Durumu

Vize işlem ücreti kapsamına girmeyen ödemeler de vardır. Başvurucu, biometrik işlemler için ödediği miktar, danışman olarak vize için aracılık yapan firmaya ödenen bedel ile kargo masrafları, vize işlem ücretinin dışında tutulmaktadır. Vize ücretlerinde bazı farklılıkların görülmesi normaldir. Vize türü ile ülke içerisindeki ikamet süresi, vize ücretine doğru orantı ile etkilemektedir.

İşi bilen ve gerekli evrakları, kişiye en uygun vize türü üzerinden hazırlayıp, Almanya yolculuğu vizesi alacak bir danışmanlık ile mümkün olabilmektedir. Vize Bayisi danışmanlık hizmeti sunan, işini iyi yapan bir adrestir. Vize türleri için en alt limit, atmış Euro olarak tespit edilmiş durumdadır. Fiyatı tetikleyen durumlar ile ücrette farklılıklar oluşabilmektedir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği

Almanya Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Alman Federal Cumhuriyeti devleti arasında ilişkiler kurmak adına açılmış bir temsilciliktir. Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırlarında yaşayan Alman yurttaşların vatandaşlık işlemleri ve ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermek için hizmet sınmaktadır. Ülkede yaşayan Alman yurttaşlar, resmi yazışmalar için de hizmet ihtiyacını, Almanya Ankara Büyükelçiliği üstünden gerçekleştirmektedir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği, Alman ülke sınırları içerisinde gezi düzenlemek ya da seyahat etmek düşüncesi ile planlama yapanların, vize işlemlerini çözmek için hizmet vermektedir. Vize başvurularında gerekli değerlendirmeleri yaparak, karar vermektedirler.

Büyükelçilik İrtibat Bilgileri

Almanya Ankara Büyükelçiliği, Ankara ilinin Çankaya ilçe sınırlarında çalışmaktadır. Kavaklı derede bulunan Atatürk Bulvarı üstünde, faaliyetlerini sürdürmektedir. Acil durumlar için aranılması için cep telefon numarası da bulunmaktadır. + 90 532 787 40 96 numaralı cep telefonundan sadece acil aramalar yapılmaktadır. Alman yetkililer ile irtibatı sağlayan hat + 90 312 455 51 10 numaralı sabit telefondur.

Vize işlemleri, vize danışmanı firmalar ile daha da kolay halledilmektedir. Vize Bayisi firması, uzman ve en güncel vize ve konsolosluk irtibat bilgilerine sahip, sizin işlerinizi yoluna koymak için uğraş veren bir firmadır.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyetinde yaşamlarını sürdüren Alman yurttaşlar, resmi işlemleri için hizmet sunan bir yerdir. Alman yurttaşların vatandaşlık işlemlerini yürütmekle vazifeli temsilciliktir. Alman makamlarını ve devletini temsilen, Alman yurttaşların ihtiyaç duydukları tüm işlemlerde yardım etmek için açılmış bir kurumdur.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, Alman topraklarındaki güzellikleri görmek için plan yapan Türk yurttaşlarının vize işlemleri için de hizmet eden merkezdir. Vize müracaatlarına dair her türlü işlemi takip eden ve değerlendiren bir birimdir. Aynı zamanda, vizelerin karara bağlandığı merkezin adıdır.

Görev Kapsamına Giren İller

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti illerinden; İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli, Eskişehir, Bilecik, Yalova, Bursa, Düzce, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Balıkesir gibi illere hizmet vermektedir. Bu illerde ikamet eden Türk yurttaşlar, Alman vize başvurularını, Almanya İstanbul Başkonsolosluğu nezdinden yapacaklardır.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü için gerekli irtibat numarası, + 90 212 334 61 67 numaralı hattır. Faks için ise verilen numara, + 90 212 245 26 24 şeklindedir. Acil durumlar için kullanılmak üzere + 90 530 066 17 38 numaralı mobil hat, sadece Almanca dili ile irtibat kurulan bir numaradır. Vize Bayisi, danışmanlık işlerinizde sizin için hizmet sunan bir merkezdir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu

Almanya İzmir Başkonsolosluğu, başta ege bölgesi olmak üzere, belirlenen bazı iller dışında hizmet vermemektedir. Konsolosluk, bu illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının, her tür vize işlemleri için karar merkezidir. Vize işlemlerinin hem kabulü hem değerlendirmesi hem de karar merkezidir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu, hizmet ettiği iller arasında; İzmir, Kütahya, Manisa, Aydın, Uşak, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Muğla ve Afyonkarahisar gibi ikamet adresleri yer almaktadır. Bu iller dışındaki yerler ile alakalı işlemleri kabul etmemektedir. Ancak, Isparta ile Burdur ve Antalya gibi illerin ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Çifte hakka sahip iller arasındadır ve ayrıcalıklıdırlar. Bu üç il içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları, hem Almanya İzmir Başkonsolosluğuna hem de Almanya Antalya Konsolosluğuna, vize başvurusunda bulunabileceklerdir.

Başkonsolosluğa Dair İrtibat Adresleri

Almanya İzmir Başkonsolosluğu, İzmir ili Balçova ilçesinde hizmet vermektedir. Korutürk mahallesinde yer alan, havuz başı sokak adresinde, hizmetlerini yürütmektedir. Pasaport bölümüne dair iletişim, + 90 232 488 88 60 numaralı telefon hattından sağlanmaktadır. Pasaport bölümü Faks numarası da + 90 232 465 03 31 numaralı hat üstünden gerçekleştirilmektedir. Vize bayisi firması, her tür işlemleriniz için aramanızı beklemektedir.

Almanya Antalya Konsolosluğu

Almanya Antalya Konsolosluğu, Almanya İzmir Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan bir temsilciliktir. Isparta, Antalya ile Burdur illerini kapsayan bir hizmet alanı bulunmaktadır. Bu illerde ikamet eden kişiler, istedikleri takdirde hem Almanya İzmir Başkonsolosluğu nezdinde pasaport ve vize işlemlerini yaptırabilirler hem de pasaport işlemlerini Almanya Antalya Konsolosluğu ile gerçekleştirebilirler.

Türk yurttaşlarını vize başvurularının değerlendirildiği ve işlemlerinin yapıldığı bir vize merkezi konumundadır. Başvurulan vize merkezi konumundaki konsolosluk, aynı zamanda vizelerin kabulüne de karar veren bir makamdır. Almanya Antalya Konsolosluğu, Alman yurttaşlarının resmi işlemlerinin görüldüğü adrestir. Yurttaşlık işlemleri ve her türlü belgenin hazırlanmasına katkı sunmak için, Alman yurttaşlarının hizmetinde bir temsilciliktir.

Konsolosluk Antalya İletişim Bilgileri

Almanya Antalya Konsolosluğu, Antalya ili merkezinde bulunan Çağlayan mahallesinde yer alır. Barınaklar bulvarında bulunan konsolosluk binası, pasaport işlemlerine has bir hizmet yapısı vardır. Konsolosluğun sabit telefon hattı, + 90-242-31411 01 / 02 numaralardan oluşur. Gerek duyulması halinde faks numarası ise + 90-242-321 69 14 hattan sağlanmaktadır.

Almanya Antalya Konsolosluğunun acil durumlar için Almanca ve Türkçe iki adet mobil hattı da bulunmaktadır. Türkçe mobil telefon hattı, + 90 532 283 36 33 numaralardan oluşur. Almanca telefon hattı ise + 90-532 283 36 34 şeklinde bildirilmiştir. Vize Bayisi danışma hizmeti sunan bir firma olarak, her tür vize ve pasaport işlemlerinizde sizlere hizmet sunmaktadır.

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, İstanbul Alman Başkonsolosluğuna bağlı bir şekilde hizmet sunar. Fahri konsoloslukta, vize işlemleri başvurusunda bulunmak için bir vize merkezi yoktur. Alman yurttaşların resmi evrakları için açılmış bir dış temsilciliktir. Alman yurttaşların, resmi evrak tasdikleri için bir makamdır. Almanca evraklara aslına uygundur mührünün vurulduğu yerdir.

Almanca evraklara dair her tür işlem, fotokopi, kimlik belgesi çıkarma gibi evrak düzenlemelerinin yapıldığı, Alman kurumudur. Gerekli harç bedelinin yatırılması halinde hizmet veren bir sisteme sahiptir. İstenmesi halinde bu kurum, imza tasdik işlemi de yapmaktadır. Emeklilik durumunda istenen, yaşam belgesi de Fahri Konsolosluk makamınca verilebilen bir evraktır.

Fahri Konsolosluk ile İrtibat

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa il merkezindeki Osmangazi ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Bağlarbaşı mahallesinin de Sedir sokağında yer alan Alman Kurum, Evke ONYX İş Merkezinde faaliyet göstermektedir. Fahri Konsolosluk irtibat numarası, + 90 224 222 20 97 ile + 90 224 221 00 99 sabit hatlardan gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç halinde faks numaraları da, + 90 224 244 61 99 ile + 90 224 222 35 97 numaralı hatlar üstünden gerçekleştirilmektedir. Vize Bayisi danışma hizmetiniz için size bir telefon kadar mesafededir.

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, İstanbul Alman Başkonsolosluğuna bağlı bir şekilde hizmet sunar. Fahri konsoloslukta, vize işlemleri başvurusunda bulunmak için bir vize merkezi yoktur. Alman yurttaşların resmi evrakları için açılmış bir dış temsilciliktir. Alman yurttaşların, resmi evrak tasdikleri için bir makamdır. Almanca evraklara aslına uygundur mührünün vurulduğu yerdir.

Almanca evraklara dair her tür işlem, fotokopi, kimlik belgesi çıkarma gibi evrak düzenlemelerinin yapıldığı, Alman kurumudur. Gerekli harç bedelinin yatırılması halinde hizmet veren bir sisteme sahiptir. İstenmesi halinde bu kurum, imza tasdik işlemi de yapmaktadır. Emeklilik durumunda istenen, yaşam belgesi de Fahri Konsolosluk makamınca verilebilen bir evraktır.

Fahri Konsolosluk ile İrtibat

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa il merkezindeki Osmangazi ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Bağlarbaşı mahallesinin de Sedir sokağında yer alan Alman Kurum, Evke ONYX İş Merkezinde faaliyet göstermektedir. Fahri Konsolosluk irtibat numarası, + 90 224 222 20 97 ile + 90 224 221 00 99 sabit hatlardan gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç halinde faks numaraları da, + 90 224 244 61 99 ile + 90 224 222 35 97 numaralı hatlar üstünden gerçekleştirilmektedir. Vize Bayisi danışma hizmetiniz için size bir telefon kadar mesafededir.

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, İstanbul Alman Başkonsolosluğuna bağlı bir şekilde hizmet sunar. Fahri konsoloslukta, vize işlemleri başvurusunda bulunmak için bir vize merkezi yoktur. Alman yurttaşların resmi evrakları için açılmış bir dış temsilciliktir. Alman yurttaşların, resmi evrak tasdikleri için bir makamdır. Almanca evraklara aslına uygundur mührünün vurulduğu yerdir.

Almanca evraklara dair her tür işlem, fotokopi, kimlik belgesi çıkarma gibi evrak düzenlemelerinin yapıldığı, Alman kurumudur. Gerekli harç bedelinin yatırılması halinde hizmet veren bir sisteme sahiptir. İstenmesi halinde bu kurum, imza tasdik işlemi de yapmaktadır. Emeklilik durumunda istenen, yaşam belgesi de Fahri Konsolosluk makamınca verilebilen bir evraktır.

Fahri Konsolosluk ile İrtibat

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa il merkezindeki Osmangazi ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Bağlarbaşı mahallesinin de Sedir sokağında yer alan Alman Kurum, Evke ONYX İş Merkezinde faaliyet göstermektedir. Fahri Konsolosluk irtibat numarası, + 90 224 222 20 97 ile + 90 224 221 00 99 sabit hatlardan gerçekleştirilmektedir. İhtiyaç halinde faks numaraları da, + 90 224 244 61 99 ile + 90 224 222 35 97 numaralı hatlar üstünden gerçekleştirilmektedir. Vize Bayisi danışma hizmetiniz için size bir telefon kadar mesafededir.

Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu

Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Almanya Ankara Büyükelçiliğine bağlı bir birim olarak çalışan temsilciliktir. Kayseri Fahri Konsolosluğunda vize işlemleri yürütülmemektedir. Zira bir vize merkezi bulunmamaktadır. Pasaport ve noterlik işlemleri ile danışmanlık görevi yapmaktadır. Hizmet alanında Kayseri başta olmak üzere yer alan iller, Malatya, Nevşehir, Yozgat, Niğde, Tokat, Sivas ve Aksaray gibi kentlerdir.

Hafta içi her gün saat on gibi başlayan hizmet, akşam beş saatlerinde sına ermektedir. Kayseri iline bağlı Melikgazi merkez ilçesinde bulunan Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, organize sanayi bölgesinde yer alan Fatih Sultan Mehmet bulvarı üstünde hizmet vermektedir. Fahri Konsoloslukla irtibat kurulacak telefon numarası, + 90 352 321 34 74 numaralı hattır. + 90 352 321 34 84 numaralı hat üstünden de faks işlemleri için hizmet sağlanmaktadır.

Fahri Konsolosluk İşlemleri

Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, noter işlemleri hizmeti sunmaktadır. Alman vatandaşların resmi evrakları ya da kimlik kartları için de gerekli düzenleme hizmeti bulunmaktadır. Almanya ülkesinde yaşamını sürdüren Türk yurttaşlarının hizmetlerini de görmektedir. İmza tasdiki ve yaşam belgesi hizmeti sunan bir yapısı da bulunmaktadır. 

Almanya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Almanya oturumu için gerekli bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar kendi aralarında, başvuru türüne göre çeşitlilik göstermektedir. tüm vize türlerini kapsayan evraklar, Seyahat Sağlık Sigortası, Pasaport ile biometrik vesikalıktır.

Almanya Aile Birleşimi Evrakları

İki Adet Almanca Doldurulmuş Başvuru Formu İkamet Belgesi Pasaport

Biyometrik Vesikalık Evlenme Cüzdanı Belgesi; Bilgileri Vukuatlı Tam Aile Nüfus Örneği

Alman Eşin İkamet Belgesi Alman Eşin Pasaport yada Kimlik Fotokopisi A1 Almanca Bilgisi

Almanya Çalışma Evrak Listesi

Yükseköğrenim Diploması Alman Çalışma Ajansının Güncel Listesinde Yer Almak

Almanya Eğitim İçin Gerekli Evrak Listesi

İki Adet Almanca Doldurulmuş Başvuru Formu İkamet Belgesi Pasaport

2 Tane Biyometrik Vesikalık Özgeçmiş Motivasyon Dilekçesi Dil Bilgisi

Vize İşlemlerinin Kolay Hale Dönüştürülmesi

Almanya oturum izni ile alakalı olarak verilen pasaportların, ikamet adresine gönderilmesi de istenebilmektedir. Vize işlemlerinin türlü zorlukları vardır. Bilinmeyen ve hakim olunmayan bir konuda işlerin yürütülmesinin zorlukları, Vize Bayisi danışma firmasının engin tecrübesi ile çözülmektedir. Sizlerin işlemlerinin en kolay yönden halledilmesi için bizi aramanız yeterlidir.

Almanya Çalışma İzni Gerekli Evraklar

Almanya Çalışma izni için gerekli belgelerin ilki, Almanca olarak iki tane doldurulması gereken form gelmektedir. Alman ikamet yasasında yer alan madde 54 gereği, başvurucunun ıslak imzası ile belgelenmiş, başvuru dilekçesi hazırlanmalıdır.

Geçerli pasaport ve biometrik vesikalık, istenen evrak gurubunda yer alır. Özgeçmiş, mesleki geçmişi anlatmalıdır. Meslek geçmişini belgeleyen, hem karne hem diploma hem de iş sözleşmesi, Almanca olarak hazırlanması istenmektedir.

Somut İş Teklifi İş Sözleşmesi

Almanya ülkesi merkezli çalışan işveren, ya somut bir iş teklifi ya da bir iş sözleşmesinde belirli bilgileri ibraz etmekle mükelleftir. İşverenin adı ve açık adresi ile iş yerinin detaylı bir şekilde bildirilmesi, sözleşmede yer almak zorundadır. Başvurucunun yapacağı işin tanımı ve işverenin yaptığı iş ilanı da bilgiler arasında yer almalıdır.

Çalışma sözleşmesinde, başvurucunun çalışma şekli de yer alması gerekmektedir. Euro cinsinden de geliri, net bir şekilde yazılmalıdır. Vize Bayisi danışma firması, vizeler konusunda en hassas bilgilere sahiptir. En detay bilgilerin kazandırdığı öz güven ile deneyimli kadrosu, işlerinizin çözümünü kolaylıkla sağlamaktadırlar.

Avusturya Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Avusturya çalışma izni için zaman önemlidir. Yani çalışmanın süresi vize çeşidini de belirlemektedir. Üç ay ve daha az bir çalışma süresi mevzu bahis ise Schengen vizesi müracaatı ile durum halledilebilmektedir. Daha uzun soluklu çalışma zamanları için çalışma vizesi almak icap eder.

Avusturya, üst kademelerde çalışacak, eğitim düzeyi yüksek ve işinde başarılı olan insanların ülkesinde isteyen bir sisteme sahiptir. Çalışma izni için belirlenmiş imkânlara sahip olmak istenmektedir. Rot – Weiβ – Rot – Karte şeklinde adlandırılan, Kırmızı Beyaz ve Kırmızı Kart manasına gelen, iş gücü açığının uzman personel olarak simgelendiği bu tabirler ile vize işlem sistemi üstünden sağlanmaktadır.

Kartlı Sistemin Puanlamaya Yansıması

Bu sistemde, sahip olunan niteliklere göre puanlama yapılmaktadır. Çıkan puan hangi kartı yansıtıyor ise ona göre bir değerlendirme yapılmaktadır. Avusturya için uygunluk ölçütleri ne denli taşıdığına dair bu puanlama, vize durumuna da ışık tutmaktadır. Kartlı sistemde verilen puanlar, başvurucunun nitelikli bir eleman olup olmadığını anlamaya yöneliktir. Avusturya çalışma vizesini kolay hale dönüştüren bir mekanizma mevcuttur. Sistemi ve artılarını iyi bilen danışma merkezi Vize Bayisi, sizleri beklemektedir.

Avusturya Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar

Avusturya hükümeti, ülkedeki istihdamın gereği, bir takım şartlar ile ülkede çalışma izni tanımaktadır. Avusturya sınırları içerisinde çalışmak ve üç aydan daha uzun süreli ikamet etmek zorunluluğu halinde, çalışma izni vizesine ihtiyaç duyulacaktır. Vize işlemleri, gerekli randevuların alınması ve parmak izi ile biometrik çekimin yapılması ile başlanacağı, hatırdan çıkarılmamalıdır.

Hassas Nokta Form

Başvuru formu, internet ortamında doldurulabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en hassas konu, belge ve bilgilerin forma yazılırken, dosyada olanlar ile bire bir örtüşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, tutarsızlıktan ötürü vize işlemlerinin cevabı olumsuz gelecektir.

Biometrik vesikalıkta, hem daha önceki bir Schengen vize işlemlerinde kullanılmayan hem diğer önceden alınma evraklardakilerle aynı olmayan hem de son halini yansıtan özellikler içermesine dikkat edilmelidir. İşlemleri kolay kılan etken Vize Bayisi firmasıdır.

Pasaportun on seneden daha eski olmaması ve vize sayfasında yeteri derecede boş yer olması, istenen özelliklerdendir. Mali durumu gösteren evrak ve belgeler ile ikamet edilecek adrese dair bilgi ve belgeler de dosya içerisinde bulundurulmalıdır. Ayrıca Avusturya’da çalışılacağını kanıtlayan belgenin de ibra edilmesi zaruridir.

Almanya Vatandaşlık İşlemleri

Almanya Vatandaşlık işlemleri, Almanya yabancı uyruklu göçmenlere dair yasalar çerçevesinde olur. Vatandaşlık işlemlerinin başlaması için Almanya’daki oturum süresi ile alınan oturum izninin statüsü önemlidir. Bu gibi ölçütler, vatandaşlık işlemlerinde etkilidir. Ya annesinin yahut ta babasının alman vatandaşı olması, çocuğa zaten doğuştan vatandaşlık kazandırır.

2000 senesi Ocak ayında, Almanya’da doğan çocuklarla alakalı bir mevzuat değişikliğine gidildi. Ebeveynlerden biri, çocuğun doğumu itibarı ile sekiz senedir Alman sınırlarında ikamet ediyorsa ya da üç senedir süresiz oturum hakkı ile ikamet ediyorsa, doğan çocuk, resen Alman yurttaşı olarak kabul edilecektir.

Almanya sınırlarında doğup Alman yurttaşı olan bir genç, anne ve babası başka bir ülke yurttaşı ise on sekiz yaşına geldiğinde, dilediği ülkenin yurttaşı olmayı seçme hakkı vardır. Bu seçimi yirmi üç yaşına değin yapmalıdır.

İşlemlerin Çeşitliliği

Alman Anayasası ile kurulu devlet düzenine bağlılığı gösteren bir belgenin imza altına alınması gerekiyor. Almanca diline yeterli ölçüde vakıf olmak da istenenler arasında bulunmaktadır. Almanya sınırları içerisinde en azından sekiz sene ve yasal yollarla çalışmış olmak aranmaktadır. Alman hukuku ve toplumun düzeni hakkında yeterli bilgi düzeyine sahip olmak gerekir. Geçimini de bizzat çalışması ile temin ediyor olmak da istenen şartlardandır.

Almanya Vatandaşlığı İçin Gerekli Evraklar

Alman Vatandaşlığı için gereken evrak listesi, süresiz oturum izni aldıktan ya da sekiz sene Almanya sınırlarında ikamet ettikten sonra verilmesi gerekenler olarak listelenmiştir. Kan bağı ile vatandaşlık için gereken evraklar farklılık göstermektedir. Vatandaşlığın ilk ve temel şartı, belirlenen sürede Alman oturumuna sahip olmaktır.

Vatandaşlığa alınma teminat belgesi gibi belgelerden oluşan bir dizi belge istenmektedir. İstenen belgeler arasında, Türkiye vatandaşlığından ayrılma belgesi ile Alman vatandaşlığına alınma belgesi de bulunmaktadır.

Belgeler ve Bilgiler Havuzu

Alman yurttaşı olmak isteyen biri, ikamet ettiği şehirde bulunan, Vatandaşlık Dairesine başvuru dilekçesi sunmak zorundadır. Antrag auf Einbürgerung adı verilen formu, şahsen ve eksiksiz olarak doldurmak gerekmektedir. Sadece on altı yaşından küçüklerin başvuru işlemleri, ebeveynleri tarafından yapılmalıdır.

Yurttaşlık başvurusunda bulunacak kişinin doğum belgesini, başvuru dilekçesi ile birlikte ibra etmesi gerekmektedir. Çalıştığı yerden, son üç ayın maaşını gösteren belge ve fotokopileri de dosyada bulunmalıdır. On seneden eski olmayan ve en az iki sayfalık boşluğu olan pasaport istenmektedir. Evlilik cüzdanı ile Yeterli derecede Almanca bildiğini gösteren evrak da istenenlerdendir.

Almanya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Alman Vatandaşlığı için birden fazla ölçüt bulunmaktadır. Kan bağı, Ebeveyn, Sekiz yıl yasal olarak ikamet, Üç Sene Süresiz oturum ve Almanca dil yeterliliği bunlardan bazılarıdır. Alman bir yurttaş ile kurulan evlilik bağı da vatandaşlığa götüren bir yoldur. Vize Bayisi firması, vize ve sigorta konusundaki deneyimlerinin yanında, vatandaşlık ile alakalı da sizlerin hizmetinizdedir. Aramanız menfaatiniz icabıdır.

Anne ya da babadan birinin Alman yurttaşı olması, hem çocuklara hem de eşlere bu hakkı kazanmaya neden olabilmektedir. Annesinin ya da babasının Alman vatandaşı olması, çocuğu da otomatik olarak Alman vatandaşı yapmaktadır. Babanın Alman vatandaşı olması halinde, devletin yetkili kurumlarından onay alınarak çocuk vatandaşlığa alınmaktadır.

Uzun Soluklu İkamet ve Çalışma

Gerek ailenin gerekse de başvurucunun, en az sekiz senedir Almanya Federal Cumhuriyetinde yasal olarak ikamet ediyor olması aranmaktadır. Alman diline olan hâkimiyetin belgelendirilmesi de aranan işlemlerdendir. Ayrıca hem Alman ülkesinin demokratik sistemine hem de sosyal yapısına uyum sağlayacağını belgelendirmek de istenen işlemler arasında yer bulur.

Required Documents for Germany Commercial Visa

A Turk who is considering going to Germany for commercial activities must prepare a chain of three-headed documents. The documents in the first heading are the species that are considered as standard. In addition to the documents containing the identity information, documents that support the purpose of the travel must be issued.

Visa Bayisi is a visa consultancy center that will assist you with your vast experience in visa issues by delivering all necessary documents to us by cargo or drinking a coffee.

Keep the documents up to date

Passport, petition describing the purpose of the trip in detail, passport-sized biometric photo and a breakdown of the bank account are standard documents required for each visa type. The Schengen visa application form is a document from this group. With the reservations made, the health insurance is also a standard document group.

Documents indicating professional status are very important for a commercial visa. A working person must submit all business activity documents, particularly the tax plate, that he or she is working and a person who owns a business as a boss. Commercial registry newspaper is one of them.

Required Documents for Germany Tourist Visa

I – Standard Documents Required for All Applicants

1 – Passport,

2 – Germany Schengen Application Form,

3 – Biometric Photo,

4 – Bank account statement,

5 – Travel health insurance,

6 – Transportation and Accommodation Reservations,

7 – Additional Documents to Support Financial Adequacy.

II – Documents Required in Professional Context

 

A – Documents Required for Employees

1 – Bank account statement,

2 – Company Letter,

3 – SSI Service Breakdown,

4 – SGK Declaration of Employment,

5 – Payroll,

6 – Business arrangement,

7 – Bank account statement.

B – Documents Required for the Owners

1 – Operating certificate,

2 – Chamber of Commerce,

3 – Registration Record,

4 – Commercial Registry Newspaper,

5 – Current Tax Sheet.

III – Required Documents for Students and Under 18

1 – Consent Name Both Original and a Copy,

2 – Original Population Registration Example,

3 – Student certificate,

4 – The Petition Of A First-Degree Relative Of The Applicant.

IV – Required Documents for Pensioners

1 – Bank account statement,

2 – Pension Certificate,

3 – Pension Breakdown.

V – Documents Required for Self-Employed Professionals

1 – Bank Breakdown,

2 – Room Registration Certificate.

It is very important to arrange the necessary documents for a German tourist visa. Vize Bayisi has a system of consulting services. With its expert and experienced staff, it arranges visa documents for you completely. Thus, visa refusal is prevented due to lack of documents.

Germany Visa

Germany is a member of the European Union. It is therefore a member state of the Schengen Community. Citizens of non-Schengen countries must apply for a Schengen visa if they wish to travel within the boundaries of the member states and see new countries.

The Schengen visa type is a visa that was introduced in 1985. It is a kind of broad consensus visa covering each member country of the European Union. It is a type of visa that is valid in the member states of the European Union.

Those who wish to take advantage of the Vize Bayisi’s vast experience and to save energy for a visit to Germany must leave us with the management of all stages of visa procedures. It is a visa consultancy center that will manage the process on your behalf and arrange the documents.

Types of Visa in Germany

Germany Visa types include Tourist Visa, Commercial Visa and Family Visit Visa. Internship Visa, Short Term Learning and Sport Activity Visa are also included in this group. Government officials with Green and Gray service passports can travel to these countries for ninety days without applying for a visa.

Attending or Opening a Fair in Germany

Turkish Citizens who go to Germany can make this trip by showing fair and stand opening. They can also apply for a visa for this trip. Germany is a Schengen country. Those wishing to go to Schengen countries are required to fill in the required form for each type of visa covering each of these countries.

Schengen visa passport requirements are slightly different. The validity period of a valid passport must include a period of three months after the end of the trip. Visa pages are required to have at least two pages blank. The passport must not be older than ten years. Submitting photocopies of previously issued visas to German visa centers is a good step for issuing visas.

German Invitation

A company operating in Germany must prepare an invitation letter for the Turkish guest invited. Travel health insurance with biometric passport photo is among the requested documents. All bookings for transportation must be documented.

Vize Bayisi is a company that acts as a consultant for your visa procedures. It has the qualifications to follow every stage of the visa procedures as well as following the documents. All you have to do is contact us and share your visa request with us.

Attending or Opening a Fair in Germany

Turkish Citizens who go to Germany can make this trip by showing fair and stand opening. They can also apply for a visa for this trip. Germany is a Schengen country. Those wishing to go to Schengen countries are required to fill in the required form for each type of visa covering each of these countries.

Schengen visa passport requirements are slightly different. The validity period of a valid passport must include a period of three months after the end of the trip. Visa pages are required to have at least two pages blank. The passport must not be older than ten years. Submitting photocopies of previously issued visas to German visa centers is a good step for issuing visas.

German Invitation

A company operating in Germany must prepare an invitation letter for the Turkish guest invited. Travel health insurance with biometric passport photo is among the requested documents. All bookings for transportation must be documented.

Vize Bayisi is a company that acts as a consultant for your visa procedures. It has the qualifications to follow every stage of the visa procedures as well as following the documents. All you have to do is contact us and share your visa request with us.

Documents for Family Visiting Visa in Germany

Turks who are living in Germany and have a relative who is a citizen of this country can apply for a Family Visit visa by issuing the necessary documents. First of all, the required documents are passports. The family in Germany will be invited to send you an invitation to visit Germany. The invitation is the trick from this visa.

Schengen application form, biometric photograph, bank account documents are among the documents requested. The German visa center is required to submit a document for travel insurance. It is requested by the visa center to provide documents explaining the occupation and income status.

Visit to Germany without a visa

If a visa from one of the Schengen region countries and the United States and the United Kingdom and Canada, Ireland, Korea Australia, New Zealand, Japan has already been issued, this visa will facilitate the obtaining of Germany visas. Therefore, it would be beneficial to present the photocopies of these visa pages to the visa center.

Vize Bayisi, company expects you to benefit from the vast experience. Those who wish to save their energy for a visit to Germany must leave us with all the procedures of visa procedures.Those who wish to take advantage of the vast experience and experience of the “Visa Dealer” and to save energy for a visit to Germany must leave the management of all stages of visa procedures to us.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu