Dubai

Dubai Vize Başvurusu

Dubai Seyahati

Dubai seyahatleri son dönemlerde oldukça popülerlik kazanmıştır. Genellikle turistik amaçlı alınan vizelerin yanı sıra yapılan birçok devasa inşaat projesinde de Türk vatandaşları çalışmaktadır. Bu nedene Dubai seyahati ve oturum izni almak isteyen Türk vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu ya da Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği’ ne başvurusu ile gerçekleşecek seyahatler başvuru sahiplerinin yasal şekiller ile ülke ziyareti gerçekleştirmesine neden olacaktır.

Birleşik Arap Emirliği 7 emirlikten oluşmaktadır. Bu emirliklerin bir tanesi de Dubai’ dir. Son derece gözde ve yeni yerleşim yerlerinin, yeni turistik açıdan seyahat yerlerinin bulunduğu en popüler ülkedir. Bu yazımızda Dubai seyahatlerinizde amacına uygun alınması gereken vize işlemlerinden, çalışma ve oturma izni prosedürlerinden ve 2020 yılına ait vize ücreti hakkındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Dubai’ye gittiğinizde seyahat etmeniz gereken ve mutlaka yemeniz gereken Dubai mutfağına ait lezzetler hakkında da bilgi verilmiştir. Dubai seyahatine ilişkin en kapsamlı ve en geniş seçenek yelpazesindeki bilgileri Vize Bayisi ayrıcalığı ile keşfedebilirsiniz.

Vize Bayisi sizlere Dubai seyahatinizde, vize işlemleri ve ülke hakkındaki danışmanlık bilgileri ile her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu sayede sizler de pratik vize başvuru aşamalarını ve amacına uygun olarak vizeye başvurmak yasal yollardan Dubai seyahati gerçekleştirmeye yönelik birçok avantaj elde edebilirsiniz.

Dubai Seyahati İçin Vize Alınması Gerekir Mi?

Dubai seyahati için vize alım işlemleri gereklidir. Vize alım sırasında birçok vize türü ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Amacına uygun olan en kapsamlı vizeyi tercih ederek ilgili vize hakkında başvuru koşullarını bilmeniz gerekmektedir.

Ardından Dubai ilgili vize başvuruları için harç ücreti yatırılmalı ve vize evrakları tamamlanmalıdır. Birleşik Arap emirliği Konsolosluğu yardımı ile kabul edilen vize işlemlerinin ardından vizeli bir şekilde yani ülke seyahati için alınan izin sayesinde tamamen yasal olarak seyahat etme şansını yakalamanız mümkün olmaktadır.

Dubai Erasmus Vizesi

Sosyal yaşamın rahat olması ve dil eğitiminin en iyi şekilde sağlanması gibi sebeplerden dolayı Dubai Emirliği’nde öğrenciler vize almak için başvurularını gerçekleştirmektedirler. Dubai’de bulunan okullarla veya üniversitelerle irtibata geçilmesi halinde kurumların sponsorluğu sağlanarak kayıtlar alınmaktadır. Böylelikle öğrenciler bir yandan çalışmasına, diğer yandan eğitim hayatlarını sürdürmelerine olanak verilmektedir.

Dubai Erasmus vizesi alabilmeniz için evraklar:

  • Pasaportun ön yüzünün fotokopisi
  •  Kimlik Belgesi Fotokopisi
  • Öğrenci belgesinin aslı gibidir kaşeli örneği
  • Buna ek olarak hangi belgeleri temin etmeniz gerektiğinin yanıtını alabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetlerini ücretsiz olarak sunmakta olup, Dubai Emirliği öğrenci ve Erasmus vizesi alabilmenizin detaylarını aktarmaktayız. Başvurularınıza 4 ile 6 gün arasında yanıt verilen e-vize ile başvuru yapabileceğiniz bu vize türünde 1-2 ay öncesinden tüm işlemlerinizi tamamlamanız ve böylelikle mağdur olmamanız önerilmektedir.
  • İlk etapta 90 gün ve tek girişli vize ile ülkeye giriş yapma hakkını elde ederken, alacağınız eğitimlerin sürelerine göre okulların bu süreleri uzatmak amacıyla talepte bulunmaları mümkündür. Bu sürelerin hangi şartlarda toplamda 6 aya kadar çıkabildiğini öğrenmek için bizleri arayabilirsiniz.

Dubai Vizesi için İstenilen Evraklar

Dubai vize başvuru evrakları online ortam üzerinden yüklenilen ve online başvuruya açık olan BAE sistemi ile çalışmaktadır. İlgili evraklar online sisteme yüklenmesi gereken evraklardır. Bununla ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Yüklenmesi Zorunlu Evraklar:

Pasaport: İlgili seyahatin bitim zamanından sonra en az altı ay geçerliliği olan pasaportun ilk iki sayfası

Biyometrik fotoğraf – 2 adet ve vesikalık olacak şekilde.

Kimlik Belgesi – ön ve arka yüzeyi olmak üzere iki farklı bölümü yüklenmektedir.

Yüklenmesi İsteğe Bağlı Olan Evraklar

Uçak Bileti: Uçak gidiş ve dönüş bilgilerini içerek rezervasyon görselleri ile seyahat bitiminde ülkeye dönüleceğinin garantisi sunulmaktadır. Çalışan ya da işverenler SGK dökümlerini E devlet üzerinden giriş yapıp döküm şeklinde alabilmektedir.

SGK Döküm Bilgileri

Otel rezervasyonu: Otel rezervasyon bilgileri vize başvuruları için yapılacak olan seyhat ile ilgili bir plan olduğunun bilgisini sunmaktadır.

Vergi Levhası: Bir iş yeri sahibi ya da bir iş yeri ortağının vergi levhası bilgilerini sisteme yüklemesi ile seyahatin amacına uygun şekilde vize başvurusu gerçekleşmesi mümkündür.

Öğrenim Belgesi: Başvuru sahibinin öğrenci olması halinde öğrenci belgesini de kanıtlama durumu olmaktadır.

Emeklilik Belgesi: Başvuru sahibi emekli ise, emeklilik belgesi yüklemesi istenir.

İş Yerinden Alınmış izin Belgesi: Başvuru sahibinin iş yerinden ilgili seyahat için izin alınması, yapılacak olan seyahatin geçici olduğunun ve başvuru sahibinin tatili bittikten sonra ülkesine döneceğinin kanıtı niteliğindedir. Bunun için iş yeri izin formunun da yüklenmesi vize alım işlemlerini hızlandırabilmektedir.

Davet Mektubu: Özellikle ticari vize, aile birleşimi vizesi ve aile ziyareti vize türleri için geçerli olan davetiye ya da davet mektubu ile vize başvuru onaylanma aşamasını bir adım daha garantilemek mümkün olmaktadır.

Dubai Başvuru Yerleri

Dubai vize başvuru yerleri Türkiye Cumhuriyetinde Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği ve İstanbul Birleşik Arap Emirliği Başkonsolosluğu’ dur. Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri başkonsolosluk ve Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Bunun nedeni Dubai’ nin bir ülke olmaması ve Birleşik Arap Emirliği’ ne ait yedi emirlikten sadece biri olmasından kaynaklıdır.

Dubai vize başvuru yerlerine şahsi olarak direkt başvurular yapılmamaktadır. Bunun yerine Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize sağlayıcılar aracılığı ile vize başvuruları sağlanmaktadır. Bu sayede vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri yardımı ile ilgili vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmek daha pratik hale gelmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu